Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svoboda v nesvobodě

14. 12. 2016 8:44:40
Blíží se čtvrtá adventní neděle. Je kouzelný čas rozjímání... Zamysleme se. Je moudré být nesvobodný? Nesvobodný ve svobodě? Ve svobodě, která nám je dána do vínku v čase zrození? Kdo nám bere naší svobodu a proč?

Jak být svobodný, když svět je tak nesvobodný?

Položme si tuto otázku. Nehledejme však v ní nic světoborného. Je to hra, hra na oběti a jejich tyrany, hra kočky s myší, která je vystrašená, zmateně pobíhá a kličkuje...Kdo z koho?! Tak vypadá dnešní svět. Kdo z koho... Bude tomu tak věčně? Budou se opakovat chyby, které nám jsou předem vnucovány od našeho zrození, od nevinného dětství? Bude nám vnucována teze, že člověk člověku musí být vlkem? Že je nutností stále bojovat? Bojovat a nežít? Vždyť co jiného je boj. Stres, strach, koloběh nekonečného soupeření, soupeření pro "hodnoty" které nám vnutili ti, co sami těmto hodnotám třpytivého, leč prázdného pozlátka propadli.

Máme pro to pozlátko přicházet tím bojem o to vše, co nám bylo původně dáno darem?

Slova tohoto muže všem otevřou oči. Přes své nesmírné bohatství zemřel v pouhých 56 letech.

Zastaralá klišé se slovy, která jsou jen nic neříkající slova... Přesto nám ta slova uvíznou v podvědomí a my se dle nich nevědomky chováme tak, jak nás to naučili. Vlastní pud sebezáchovy je tím oslaben. Proč? Protože to tak dělají všichni?! Protože nám to řekli v televizi? Protože tak a ještě hůře, žili naši předkové?...Zamysleme se a nehledejme v tom nic složitého. Svobodu máme, jen se nesmíme nechat vystrašit tou kočkou, která je jen silnější svým pudem věčného lovce. Nekličkujme, nezmatkujme, nepodléhejme strachu! Jak dalece může ta zákeřná, věčně nenažraná šelma seknout drápem, než si přitáhne svou kořist?

Jen tak daleko, jak jí to dovolíme!

I zde je nám vnucována nesvoboda. Co jiného jsou poplatky tzv. veřejnoprávní ČT?

ÚRYVEK ROZHOVORU:

Jak podle vás fungují veřejnoprávní média dnes?

Veřejnoprávní televize je naprosto zbytečná. Není k ničemu dobrá, a není to jen proto, že její dnešní pohled na události je cenzurovaným, manipulativním pohledem úzké názorové skupiny lidí. I kdyby fungovala sebelépe, v dnešním světě její existence nemá žádné opodstatnění. Stejně jako nemáme veřejnoprávní noviny, nepotřebujeme ani veřejnoprávní média.

Na FB píšete, že „lidé jako Svěrák a Uhde ... nikdy nepochopili, že slovo svoboda má jiný význam, než si oni, odchovanci socialistické éry, představují“. Jaký má svoboda význam pro vás?

Za socialismu vznikl pojem „židelník“. To byli povolaní, názorově správně ukotvení soudruzi, kteří psali vysvětlující předmluvy a doslovy ke knihám, mluvili v televizi a psali do novin; a tam všude líčili svět z komunistického hlediska. Svoboda páně Svěráka a jeho pravdoláskařských kamarádů znamená, že imaginární bidlo vyrveme z rukou komunistů a dostanou ho oni, noví bidelníci pravdy a lásky. To je jejich svoboda – povinně místo žvástů zlých komunistů poslouchat žvásty hodných neomarxistů. Pro mne je svoboda velmi jednoduchá věc. Je to možnost individuální seberealizace. Možnost každého člověka žít si po svém...

CELÝ ROZHOVOR ZDE

Zde vidím budoucnost naší vlasti, kdy mladí studenti, jako je Jan, v dobrém burcují národ a konají tak v jeho prospěch:

Jan Porochnavec

12 prosinec v 22:52 ·

Tak přátelé... Společně s mladými lidmi po celé republice jsme vytvořili projekt s názvem:

"Kdo jiný než my ? Kdy jindy než teď ?"

Ano už z názvu víte, že to bude reakce na Pražskou fašizující kavárnu, která svým jednáním nás, studenty, po celé republice absolutně rozzlobila. Bude to reakce na kriminalizaci vlastenců.

My, mladí lidé, mladí občané a studenti. Vaši synové a Vaše dcery. My, jež nesouhlasíme s jednáním našich vládních "elit" vám dáváme jasně najevo, že plně podporujeme prezidenta republiky proti vlastizrádným politikům, médiím a neziskovým organizacím. Absolutně nesouhlasíme se současnou migrační vlnou, která doslova zničí naši kulturu. Kulturu, na kterou jsme tolik pyšni. Nesouhlasíme s agresivní politikou USA, která se doufejme polepší s Donaldem Trumpem v jejím čele....

Nejmladší členka strany, kterou ČT záměrně ignoruje je také velkou nadějí pro naši budoucnost:

Elitářští diktátoři jako Juncker a Merkelová už i nohsled Sobotka už vidí svůj konec, jsou v pasti. Proto do televize nesmějí jiné názory. Promlouvá Okamurova nejmladší zastupitelka

Svoboda v nesvobodě - Moudrost Toltéku:

Slova tohoto muže všem otevřou oči. Přes své nesmírné bohatství zemřel v pouhých 56 letech...

Poslední slova Steva Jobse: Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne!Poslední slova Steva Jobse: Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne! (Shutterstock)

Za panem Steve Jobs však zůstalo smysluplné dílo. Byl to člověk přísný na sebe, ale také mnohdy krutý ke svým spolupracovníkům. Jeho častou větou směrem ke kolegům bylo, "Kdo nepřijde v sobotu do práce, nemusí už v neděli chodit"...

Ano, za tímto člověkem zůstalo mnoho dobrého. Bývá to tak však vždy?

Ne, opakem jsou ti, co propůjčili nesmírnou a prioritní moc penězům, se kterými spekulují, které si je zotročily. To otroctví peněz v šikanózní podobě přenáší na druhé, na ty, kteří žijí nevědomky nesvobodně, ač ve svobodě. Za těmito pouhými spekulanty, nikoliv tvůrci, nezůstává žádná přidaná hodnota. Proto čest člověku, jakým byl Steve Jobs, který bohužel, nemohl již své dílo tvořit tak, jak jej měl nastaveno sám v sobě v době svého zrození. To dílo by určitě vykonával s jinak nastavenými parametry...

Mějme také i my, své parametry svobody víry a lásky sama v sebe nastaveny tak, abychom si v ten den, kdy opona padá, nemuseli vyčítat vlastní a dobrovolnou nesvobodu...

Milena Poláková

Autor: Milena Poláková | středa 14.12.2016 8:44 | karma článku: 10.58 | přečteno: 429x

Další články blogera

Milena Poláková

Opět měli slovo a opět byli trapní, ba co víc, pohrdali voliči Donalda Trumpa...

Máte slovo s M. Jílkovou 16. 2. 2017: Je Donald Trump pro demokracii nebezpečím nebo nadějí? Jeho opatření proti migraci - ohrozí bezpečnost Evropy? A vžene nás americký prezident do náruče Ruska?

17.2.2017 v 1:08 | Karma článku: 42.43 | Přečteno: 2873 | Diskuse

Milena Poláková

Nakonec pravda dosáhla zadostiučinění, a na frak dostala drzost a vyčůranost fanatismu!!

Vše co jsem avizovala ve svých článcích ve smyslu, že karta se obrací, se pozvolna a časem určitě i skokově, naplňuje. Mrazivé dny nám kupodivu přináší jen samé pozitivní zprávy a to je moc dobře!

27.1.2017 v 13:41 | Karma článku: 41.56 | Přečteno: 2704 | Diskuse

Milena Poláková

A do toho všeho přichází Chovanec s Romancovovou. Aneb, dešifrujme prapodivné anomálie (1)

Nový rok se prezentuje přívětivou cifrou, kde je šťastná sedmička a kde součet jednotlivých čísel nám dává jedničku. Jednička je vítěz, pokrok a dobré podnikání, kterému se daří...Bude tomu tak skutečně? Za určitých okolností ano!

20.1.2017 v 0:35 | Karma článku: 18.35 | Přečteno: 713 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ladislav Jílek

Připomínka 21. srpna 1968 – Hlavně o roli rozhlasu

Pražské jaro začalo v lednu 1968, kdy na zasedání pléna ÚV KSČ slovenští zástupci projevili nespokojenost s prvním tajemníkem (a taky prezidentem) Novotným a odhlasovali jeho sesazení.

19.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 50 | Diskuse

Rostislav Szeruda

O nemoci a zdraví

Zdraví lidské a zdraví společnosti toho mají spolu hodně společného. Jak se točí byznys kolem nemocného jedince tak o to větší byznys se točí kolem nemocné společnosti. Zdraví se nechce – co na tom, že lidé umírají!

19.8.2017 v 17:27 | Karma článku: 6.79 | Přečteno: 98 | Diskuse

Přemek Čech

O tom, že kdyby hloupost nadnášela..

Opravdu nevím, co si myslet o "chytrých lidech" v ČSSD, kteří vymýšlí, nebo schvalují předvolební hesla. Hlavně to poslední je opravdu hodně "povedené" ..

19.8.2017 v 17:20 | Karma článku: 13.95 | Přečteno: 296 | Diskuse

Beata Krusic

Vendeta jednoho ubohýho táty........

Krevní msta. V životě i umění zastoupena. Svůj blog začnu malým odbočením, abych se pak mohla vrátit k tomu, oč mi dnes jde.

19.8.2017 v 15:32 | Karma článku: 9.56 | Přečteno: 444 | Diskuse

Jan Dvořák

Bruselu už došla s teroristy trpělivost - je čas činů, zavelel

Na mimořádném summitu Velké Dvojky k událostem ve Španělsku se klíčové osobnosti EU, kancléřka Merkelová a předseda Rady lidových komisařů Juncker, zplnomocnily k vydání společného stanoviska členských zemí k teroristickému aktu.

19.8.2017 v 12:24 | Karma článku: 36.14 | Přečteno: 1535 | Diskuse
Počet článků 100 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1790

Jsem žena, které není lhostejno to, jak jsme v ČR hluboko klesli. Jsem přesvědčena o tom, že povinností nás všech je ODSTRANIT neúprosný, nelidský systém, který produkuje války a hladomor, který umožňuje politikům podvádět, na úkor vlastních spoluobčanů… Pokud tak neučiníme, nemáme pak ani právo si na tento již přežitý a nefunkční systém stěžovat! moje jen občas udržované stránky :-)

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.