Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zbavit se zastaralých klišé je nutné. Základní příjem zmar starého myšlení jen urychlí!

7. 04. 2016 16:36:39
Tento můj text píši, protože kolem sebe vidím spoustu starých, již neobhajitelných zlozvyků a nesmyslných konvencí, které brzdí skutečný pokrok. Článek pana Vorovky mi byl pouhou inspirací, pro kterou jsem se rozhodla článek psát.

Otázka základního příjmu: Měl by mít každý člověk garantovanou dávku od státu?

Pan autor si bohužel vybral jen jednu jedinou propagátorku Základního příjmu s jejím vlastním názorem a vlastními, dosti povrchními do detailů nepropracovanými argumenty. Pozor! Tím paní Wagnerovou nijak nechci shazovat. Naopak, tato paní stojí u počátků seznamování lidí s tímto ekonomicko morálním systémem.

K poznámce, že se u nás o Základním příjmu nemluví jen tolik, nemluví se proto, že se mluvit nechce! Protože tento zastaralý, dnešní době neodpovídající systém u nás ovládají nepokrokoví a mnohdy neloajální neempatičtí minulostní lidé, typu paní Marxové, která chce "podpořit" rodinu tím, že maminky vyžene dříve do práce, „aby si rodina přilepšila“, o čemž svědčí její chlubení se, že tato vláda udělá vše pro zavedení tzv. mikrojeslí! A to nemluvím o lidech, kteří se na systému přiživují až do jeho sebezničení a kteří dále hledají zdroje, jak okrást občana a jak mu ještě více utáhnout šrouby omezující jejich svobodné rozhodování.

Levné české ručičky. Česko patří mezi rozvojové státy EU


Práce ubývá, sklady jsou přeplněny zbožím, ale tady se zřejmě pro mámy od dětí, bude vymýšlet „práce pro práci“, aby se náhodou doma tyto maminky neválely, či nedej Bůh se snad i nenudily :-)))))

Není tajemstvím, že se spousta peněz doslova tiskne – tiskem nekrytých bankovek, dnes se tomu říká kvantitativní uvolňování. Vezměte si například ty miliardy Eur, které jsou pochybným EU molochem a jeho vůdcem Německo, dávány na podporu řízené migrace a jejich nájezdníků, či také údajným "zachráncům" Evropy, před tímto nájezdem, Turkům. Turkům na výpalné bude muset mít i Česká republika, která vymýšlí různé pro rodinné či pro důchodovské stupidity, místo řádných a skutečně užitečných reforem, a budou se muset spolupodílet také jiné státy osmadvacítky. Pokud se neplatí daně, nebo jen sporadicky :-) tak se pochopitelně takové sumy musí někde vzít. Ptám se Vás proto jako autora článku, pane Vorovko, proč je jednoduše také „nenatisknout“ pro účel Základního příjmu, tentokrát na prospěšnou věc pro lidstvo?

Nekryté peníze v oběhu si opět pro sebe uzurpují banksteři a nemocní mocní. Oni však dobře vědí, že dávat peníze jen ve prospěch spekulantů je již neudržitelné, bez podpory spotřeby. Tu podpoří jedině tím, že velkou část takto neoprávněně získaného lupu přepustí do oběhu mezi lidi...

http://roklen24.cz/a/wjMF9/vrtulnikove-penize-pouze-jako-teorie-omyl-uz-jsou-v-obehu

A co byrokracie? Ta se na přerozdělování soc. dávek doslova přiživuje a byrokrati se tak nekontrolovaně množí...Toto jsou zbytečně vynaložené peníze na byrokraty! Tito zaměstnanci státu prakticky nad lidmi dohlíží a určují, komu dát dávku, komu už ne a lezou do soukromí „svobodného“ člověka ??..! Nevyšel by nakonec Základní příjem levněji? Nebylo by to lidsky přívětivé a správné? Mají opravdu lidé třetího tisíciletí žít ve stresu a strachu, co bude, když přijdou o práci, což skutečně je zdroj příjmu na přežití, nebo co se stane, když onemocním? Mají tito lidé skutečně a běžkončit sebevraždou, nebo pod mostem?...

Člověku je správné vrátit důstojnost. Bez navrácení důstojnosti penězům, to však nepůjde.

Peníze. Peníze byly stvořeny proto, aby sloužily lidem, aby ulehčily směnný obchod. Tyto peníze byly však zneužity spekulanty, jsou podřízeny zájmům banksterů. Peníze se staly šikanózními, doslova se staly středobodem životů, který si tyto životy přivlastnil ve špatném slova smyslu, který lidstvo zotročil...Peníze se staly dobrým sluhou pro nemocné mocné a špatným pánem pro ty, co tvoří skutečné hodnoty, kde spekulace a podvody nemají místa. Všeobecný základní příjem by opět vrátil takto zneužitým penězům jejich důstojnost a svou původní užitečnou hodnotu pro lidstvo. Současně s tímto vstřícným krokem směrem k pokroku bude nutností toky takto uchopených peněz otevřít, aby byly dokonale průhledné všem, kteří tento nástroj nezneužívají, ale naopak jej použijí ve prospěch všeobecného rozvoje.

Tento článek pana Davida Vorovky vyzněl spíše jako slohová úloha k jednomu danému tématu jediného autora to je popisem toho, co tím tento konkrétní autor, (paní Alena Wagnerová), chtěl sdělit čtenáři....

Základní příjem má hlubší potenciál a důležitější funkci, než zde pan Vorovka uvedl. Na to, aby byl Všeobecný nepodmíněný základní příjem správně pochopen, je třeba absolutně potlačit zajetá klišé.

Zapomenout na pravidla ze stávajících a zastaralých učebnic ekonomie a hlavně mít v sobě dostatek empatie a nepopírat to, že skutečně naše planeta nabízí k plnohodnotnému životu dostatek zdrojů pro všechny. To, že si člověk zdroje zprivatizoval a v zájmu vlastní chamtivosti je přeprodává jiným spoluobyvatelům planety?.. Je to neodsouzeníhodné, jen proto, že to tak je zvykem?...Je to snad návrat k jakémusi komunismu, pokud takový zajetý nešvar odsoudím? No samozřejmě není! A víte proč?

Protože to je to, co si mnozí nechtějí přiznat, že žádný živočišný druh se takto chamtivě nechová k vlastnímu živočišnému druhu! Příroda nám nabídla vše, co potřebujeme k životu. Tečka.

Například včelám nic za to, že nám opyluje plodiny, nemusíme platit. Přesto tato včelka pro nás nezištně pracuje a je to velmi potřebná a užitečná práce, bez které by nebylo úrody.

Nad Základním příjmem je třeba uvažovat z nadhledem na tuto nezištnou včelku, bez které bychom zhynuli...

Vzpomeňte na pohádku o Traunteberkovi, kterak prodával vodu z objevené studánky...

Tedy jinak řečeno, nikdo by zde neměl umírat pod mostem jen proto, že stará pravidla a minulostní lidé nám vnucují své již neplatné názory, nehodící se pro tuto dobu, dobu, kdy žijeme v jiných podmínkách. Všeobecný základní příjem je řešením toho nejdůležitějšího. Je řešením k polidštění člověka jako takového, k upevnění sounáležitosti mezi lidmi, kteří se mají podporovat ve vzájemnosti, ne se předhánět kdo dál, kdo výš, kdo lépe a kterým směrem. Všeobecný základní příjem je důkazem sounáležitosti to je dobré si stále opakovat. Pak ti, co nechápou a vidí jen ty peníze, snad pochopí.

To vše přeci není žádný komunismus, který ostatně ani nikdy neexistoval...I tyto teze o novém myšlení a nevhodná přirovnání k tomuto pokrokovému myšlení jsou již jaksi za zenitem...

Milena Poláková

https://www.facebook.com/EOI.ZakladniPrijem

http://eko.iwaldorf.cz/ Film o Základním příjmu

http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika/zakladni-prijem-kulturni-impuls-grundeinkommen-ein-kulturimpuls

https://avaaz.org/en/petition/our_chance_to_end_poverty/ Celosvětová petice za zavedení Základního příjmu

Jak z toho ven? Tak, jak to praktikují naši politici, určitě ne!

Autor: Milena Poláková | čtvrtek 7.4.2016 16:36 | karma článku: 15.52 | přečteno: 686x

Další články blogera

Milena Poláková

Opět měli slovo a opět byli trapní, ba co víc, pohrdali voliči Donalda Trumpa...

Máte slovo s M. Jílkovou 16. 2. 2017: Je Donald Trump pro demokracii nebezpečím nebo nadějí? Jeho opatření proti migraci - ohrozí bezpečnost Evropy? A vžene nás americký prezident do náruče Ruska?

17.2.2017 v 1:08 | Karma článku: 42.43 | Přečteno: 2873 | Diskuse

Milena Poláková

Nakonec pravda dosáhla zadostiučinění, a na frak dostala drzost a vyčůranost fanatismu!!

Vše co jsem avizovala ve svých článcích ve smyslu, že karta se obrací, se pozvolna a časem určitě i skokově, naplňuje. Mrazivé dny nám kupodivu přináší jen samé pozitivní zprávy a to je moc dobře!

27.1.2017 v 13:41 | Karma článku: 41.56 | Přečteno: 2704 | Diskuse

Milena Poláková

A do toho všeho přichází Chovanec s Romancovovou. Aneb, dešifrujme prapodivné anomálie (1)

Nový rok se prezentuje přívětivou cifrou, kde je šťastná sedmička a kde součet jednotlivých čísel nám dává jedničku. Jednička je vítěz, pokrok a dobré podnikání, kterému se daří...Bude tomu tak skutečně? Za určitých okolností ano!

20.1.2017 v 0:35 | Karma článku: 18.35 | Přečteno: 713 | Diskuse

Milena Poláková

Svoboda v nesvobodě

Blíží se čtvrtá adventní neděle. Je kouzelný čas rozjímání... Zamysleme se. Je moudré být nesvobodný? Nesvobodný ve svobodě? Ve svobodě, která nám je dána do vínku v čase zrození? Kdo nám bere naší svobodu a proč?

14.12.2016 v 8:44 | Karma článku: 10.58 | Přečteno: 429 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ladislav Jílek

Připomínka 21. srpna 1968 – Hlavně o roli rozhlasu

Pražské jaro začalo v lednu 1968, kdy na zasedání pléna ÚV KSČ slovenští zástupci projevili nespokojenost s prvním tajemníkem (a taky prezidentem) Novotným a odhlasovali jeho sesazení.

19.8.2017 v 18:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Rostislav Szeruda

O nemoci a zdraví

Zdraví lidské a zdraví společnosti toho mají spolu hodně společného. Jak se točí byznys kolem nemocného jedince tak o to větší byznys se točí kolem nemocné společnosti. Zdraví se nechce – co na tom, že lidé umírají!

19.8.2017 v 17:27 | Karma článku: 6.42 | Přečteno: 87 | Diskuse

Přemek Čech

O tom, že kdyby hloupost nadnášela..

Opravdu nevím, co si myslet o "chytrých lidech" v ČSSD, kteří vymýšlí, nebo schvalují předvolební hesla. Hlavně to poslední je opravdu hodně "povedené" ..

19.8.2017 v 17:20 | Karma článku: 13.95 | Přečteno: 249 | Diskuse

Beata Krusic

Vendeta jednoho ubohýho táty........

Krevní msta. V životě i umění zastoupena. Svůj blog začnu malým odbočením, abych se pak mohla vrátit k tomu, oč mi dnes jde.

19.8.2017 v 15:32 | Karma článku: 9.56 | Přečteno: 436 | Diskuse

Jan Dvořák

Bruselu už došla s teroristy trpělivost - je čas činů, zavelel

Na mimořádném summitu Velké Dvojky k událostem ve Španělsku se klíčové osobnosti EU, kancléřka Merkelová a předseda Rady lidových komisařů Juncker, zplnomocnily k vydání společného stanoviska členských zemí k teroristickému aktu.

19.8.2017 v 12:24 | Karma článku: 36.05 | Přečteno: 1517 | Diskuse
Počet článků 100 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1790

Jsem žena, které není lhostejno to, jak jsme v ČR hluboko klesli. Jsem přesvědčena o tom, že povinností nás všech je ODSTRANIT neúprosný, nelidský systém, který produkuje války a hladomor, který umožňuje politikům podvádět, na úkor vlastních spoluobčanů… Pokud tak neučiníme, nemáme pak ani právo si na tento již přežitý a nefunkční systém stěžovat! moje jen občas udržované stránky :-)

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.