Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svoboda v nesvobodě

14. 12. 2016 8:44:40
Blíží se čtvrtá adventní neděle. Je kouzelný čas rozjímání... Zamysleme se. Je moudré být nesvobodný? Nesvobodný ve svobodě? Ve svobodě, která nám je dána do vínku v čase zrození? Kdo nám bere naší svobodu a proč?

Jak být svobodný, když svět je tak nesvobodný?

Položme si tuto otázku. Nehledejme však v ní nic světoborného. Je to hra, hra na oběti a jejich tyrany, hra kočky s myší, která je vystrašená, zmateně pobíhá a kličkuje...Kdo z koho?! Tak vypadá dnešní svět. Kdo z koho... Bude tomu tak věčně? Budou se opakovat chyby, které nám jsou předem vnucovány od našeho zrození, od nevinného dětství? Bude nám vnucována teze, že člověk člověku musí být vlkem? Že je nutností stále bojovat? Bojovat a nežít? Vždyť co jiného je boj. Stres, strach, koloběh nekonečného soupeření, soupeření pro "hodnoty" které nám vnutili ti, co sami těmto hodnotám třpytivého, leč prázdného pozlátka propadli.

Máme pro to pozlátko přicházet tím bojem o to vše, co nám bylo původně dáno darem?

Slova tohoto muže všem otevřou oči. Přes své nesmírné bohatství zemřel v pouhých 56 letech.

Zastaralá klišé se slovy, která jsou jen nic neříkající slova... Přesto nám ta slova uvíznou v podvědomí a my se dle nich nevědomky chováme tak, jak nás to naučili. Vlastní pud sebezáchovy je tím oslaben. Proč? Protože to tak dělají všichni?! Protože nám to řekli v televizi? Protože tak a ještě hůře, žili naši předkové?...Zamysleme se a nehledejme v tom nic složitého. Svobodu máme, jen se nesmíme nechat vystrašit tou kočkou, která je jen silnější svým pudem věčného lovce. Nekličkujme, nezmatkujme, nepodléhejme strachu! Jak dalece může ta zákeřná, věčně nenažraná šelma seknout drápem, než si přitáhne svou kořist?

Jen tak daleko, jak jí to dovolíme!

I zde je nám vnucována nesvoboda. Co jiného jsou poplatky tzv. veřejnoprávní ČT?

ÚRYVEK ROZHOVORU:

Jak podle vás fungují veřejnoprávní média dnes?

Veřejnoprávní televize je naprosto zbytečná. Není k ničemu dobrá, a není to jen proto, že její dnešní pohled na události je cenzurovaným, manipulativním pohledem úzké názorové skupiny lidí. I kdyby fungovala sebelépe, v dnešním světě její existence nemá žádné opodstatnění. Stejně jako nemáme veřejnoprávní noviny, nepotřebujeme ani veřejnoprávní média.

Na FB píšete, že „lidé jako Svěrák a Uhde ... nikdy nepochopili, že slovo svoboda má jiný význam, než si oni, odchovanci socialistické éry, představují“. Jaký má svoboda význam pro vás?

Za socialismu vznikl pojem „židelník“. To byli povolaní, názorově správně ukotvení soudruzi, kteří psali vysvětlující předmluvy a doslovy ke knihám, mluvili v televizi a psali do novin; a tam všude líčili svět z komunistického hlediska. Svoboda páně Svěráka a jeho pravdoláskařských kamarádů znamená, že imaginární bidlo vyrveme z rukou komunistů a dostanou ho oni, noví bidelníci pravdy a lásky. To je jejich svoboda – povinně místo žvástů zlých komunistů poslouchat žvásty hodných neomarxistů. Pro mne je svoboda velmi jednoduchá věc. Je to možnost individuální seberealizace. Možnost každého člověka žít si po svém...

CELÝ ROZHOVOR ZDE

Zde vidím budoucnost naší vlasti, kdy mladí studenti, jako je Jan, v dobrém burcují národ a konají tak v jeho prospěch:

Jan Porochnavec

12 prosinec v 22:52 ·

Tak přátelé... Společně s mladými lidmi po celé republice jsme vytvořili projekt s názvem:

"Kdo jiný než my ? Kdy jindy než teď ?"

Ano už z názvu víte, že to bude reakce na Pražskou fašizující kavárnu, která svým jednáním nás, studenty, po celé republice absolutně rozzlobila. Bude to reakce na kriminalizaci vlastenců.

My, mladí lidé, mladí občané a studenti. Vaši synové a Vaše dcery. My, jež nesouhlasíme s jednáním našich vládních "elit" vám dáváme jasně najevo, že plně podporujeme prezidenta republiky proti vlastizrádným politikům, médiím a neziskovým organizacím. Absolutně nesouhlasíme se současnou migrační vlnou, která doslova zničí naši kulturu. Kulturu, na kterou jsme tolik pyšni. Nesouhlasíme s agresivní politikou USA, která se doufejme polepší s Donaldem Trumpem v jejím čele....

Nejmladší členka strany, kterou ČT záměrně ignoruje je také velkou nadějí pro naši budoucnost:

Elitářští diktátoři jako Juncker a Merkelová už i nohsled Sobotka už vidí svůj konec, jsou v pasti. Proto do televize nesmějí jiné názory. Promlouvá Okamurova nejmladší zastupitelka

Svoboda v nesvobodě - Moudrost Toltéku:

Slova tohoto muže všem otevřou oči. Přes své nesmírné bohatství zemřel v pouhých 56 letech...

Poslední slova Steva Jobse: Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne!Poslední slova Steva Jobse: Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne! (Shutterstock)

Za panem Steve Jobs však zůstalo smysluplné dílo. Byl to člověk přísný na sebe, ale také mnohdy krutý ke svým spolupracovníkům. Jeho častou větou směrem ke kolegům bylo, "Kdo nepřijde v sobotu do práce, nemusí už v neděli chodit"...

Ano, za tímto člověkem zůstalo mnoho dobrého. Bývá to tak však vždy?

Ne, opakem jsou ti, co propůjčili nesmírnou a prioritní moc penězům, se kterými spekulují, které si je zotročily. To otroctví peněz v šikanózní podobě přenáší na druhé, na ty, kteří žijí nevědomky nesvobodně, ač ve svobodě. Za těmito pouhými spekulanty, nikoliv tvůrci, nezůstává žádná přidaná hodnota. Proto čest člověku, jakým byl Steve Jobs, který bohužel, nemohl již své dílo tvořit tak, jak jej měl nastaveno sám v sobě v době svého zrození. To dílo by určitě vykonával s jinak nastavenými parametry...

Mějme také i my, své parametry svobody víry a lásky sama v sebe nastaveny tak, abychom si v ten den, kdy opona padá, nemuseli vyčítat vlastní a dobrovolnou nesvobodu...

Milena Poláková

Autor: Milena Poláková | středa 14.12.2016 8:44 | karma článku: 12.18 | přečteno: 437x

Další články blogera

Milena Poláková

Klíčové volby o nástupu nového, náhradou za staré a přežité!

Pomalu a jistě se navrší čas voleb našich nových, a já věřím, že nových, ne těch starých, zástupců a tvůrců našich životních mantinelů...Tyto volby budou však jiné, než jak jsme byli zvyklí. V čem jiné? Jde o vše! Hrajeme vabank!

4.10.2017 v 6:01 | Karma článku: 10.72 | Přečteno: 512 | Diskuse

Milena Poláková

Opět měli slovo a opět byli trapní, ba co víc, pohrdali voliči Donalda Trumpa...

Máte slovo s M. Jílkovou 16. 2. 2017: Je Donald Trump pro demokracii nebezpečím nebo nadějí? Jeho opatření proti migraci - ohrozí bezpečnost Evropy? A vžene nás americký prezident do náruče Ruska?

17.2.2017 v 1:08 | Karma článku: 42.52 | Přečteno: 2894 | Diskuse

Milena Poláková

Nakonec pravda dosáhla zadostiučinění, a na frak dostala drzost a vyčůranost fanatismu!!

Vše co jsem avizovala ve svých článcích ve smyslu, že karta se obrací, se pozvolna a časem určitě i skokově, naplňuje. Mrazivé dny nám kupodivu přináší jen samé pozitivní zprávy a to je moc dobře!

27.1.2017 v 13:41 | Karma článku: 41.58 | Přečteno: 2723 | Diskuse

Milena Poláková

A do toho všeho přichází Chovanec s Romancovovou. Aneb, dešifrujme prapodivné anomálie (1)

Nový rok se prezentuje přívětivou cifrou, kde je šťastná sedmička a kde součet jednotlivých čísel nám dává jedničku. Jednička je vítěz, pokrok a dobré podnikání, kterému se daří...Bude tomu tak skutečně? Za určitých okolností ano!

20.1.2017 v 0:35 | Karma článku: 18.57 | Přečteno: 717 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Problematické kroky odvolacích soudů

Každý občan má nárok na rozhodování takovým soudem, který je řádně vyškolený a má potřebné morální vlastnosti. Řada sporů v prvním stupni končí tím, že některá strana podává odvolání.

18.10.2017 v 3:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Ivo Rottenberg

O demokracii

Má to být vláda lidu, kde se počítá se svobodou jednotlivce. K tak jednoduchému termínu existuje mnoho přívlastků a mnoho vykladačů.

17.10.2017 v 23:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 |

Jiří Kindl

Slova starosty města Dubí k těžbě lithia na Cínovci ze září 2017

Dovoli jsem si stáhnout článek starost města Dubí, kde se vyjadřuje k těžbě lithia na Cínovci a mám dojem, že to bude hodně lidí zajímat, zejména pana Čumbelíka.

17.10.2017 v 20:22 | Karma článku: 14.75 | Přečteno: 692 | Diskuse

Jan Dvořák

Velké překvapení, kdo patří mezi nejpopulárnější politiky podzimu!

Už jenom třikrát se vyspíme a volební místnosti nám doširoka otevřou svoji náruč. Zatímco my, prostí vhazovači lístků už se nemůžeme oněch dvou dnů naprosté svobody volby dočkat, jsou tu novináři, aby nám čekání ukrátili.

17.10.2017 v 19:35 | Karma článku: 12.40 | Přečteno: 391 | Diskuse

Adam Mikulášek

Je Matěj Stropnický milencem herce Daniela Krejčíka?

Podle Blesku právě toto Krejčík prohlásil. Úsměvné však je, že Stropnický se k věci odmítl vyjádřit. Jako Zelený nemá přece důvod se za svou případnou homosexualitu stydět, pokud skutečně s Krejčíkem „chodí“.

17.10.2017 v 19:09 | Karma článku: 26.71 | Přečteno: 1445 | Diskuse
Počet článků 101 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1783

Jsem žena, které není lhostejno to, jak jsme v ČR hluboko klesli. Jsem přesvědčena o tom, že povinností nás všech je ODSTRANIT neúprosný, nelidský systém, který produkuje války a hladomor, který umožňuje politikům podvádět, na úkor vlastních spoluobčanů… Pokud tak neučiníme, nemáme pak ani právo si na tento již přežitý a nefunkční systém stěžovat! moje jen občas udržované stránky :-)

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.