Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ortel vyřkl ortel, a vy se ptáte jaký? Pak tápete a jste slepí...

29. 11. 2016 2:10:35
Ať se to komu chce líbí, či nelíbí, skupina Ortel není kontroverzní. Nadávky typu xenofobní, náckovská a jiné hrubosti směrem k těmto umělcům jsou jen ukázkou lidské malosti.

Protože i já jsem několikrát v životě poznala, co to je být strkán do nesvobody, jistě to zažil každý, jsem na obtěžování skutečné svobody nesvobodou citlivá. Před několika dny to byl můj článek, který mi admin-cenzor zakázal a stopnul, prý že jsem propagovala Parlamentní Listy, aniž si ten samý admin-adminka, všiml/a, že hlavním tématem byl rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana, poskytnutý právě Parlamentním Listům, což je zřejmě trestuhodné...

Nyní se šíří nesvoboda veřejně a okatě tam, kde tento krajně nežádoucí a znovuzrozený jev je vždy nejvíce vidět, neboť jsou nablízku média a to hlavně ta "hlavního proudu".
Také proto vznikl tento můj text a snad vydrží déle, než kliknete na odkaz:

Ve všech zprávách na televizních kanálech, na serverech "hlavního proudu" jsme byli svědkem podivného úkazu, kdy v komentářích těchto mediálních pramenů týkajících se ohlášení vítězů českého slavíka, se vždy u stříbrné skupiny Ortel, objevila hláška "kontroverzní skupina" ... Je to prapodivný souběh náhod, nebo je to kartelová dohoda mezi těmito sdělovači "jediné pravdy?"

Hanba všem těm, co nerespektují hlas lidu a to nejen v českém slavíkovi, kdy jsou vlastně uráženi i fandové skupiny, kteří svým oblíbeným muzikantům poslali hlas...

Skupině Ortel nezbývá nic jiného, než jí demokraticky a upřímně blahopřát k dvojitému stříbrnému a českému slavíkovi, s dovětkem, JEN TAK DÁL KUCÍ!Skupině Ortel nezbývá nic jiného, než jí demokraticky a upřímně blahopřát k dvojitému stříbrnému a českému slavíkovi, s dovětkem, JEN TAK DÁL KUCÍ!

Svoboda získává na nesvobodě

Opět se naivně ptáte co tím myslím? Tak si udělejme malou analýzu:

Všechny facebookové profily Tomáše Ortela byly zablokovány. Takhle si hlasatelé jediné pravdy a lásky představují svobodu slova?! Vždyť oni chtějí a moc se o to snaží, likvidovat a umlčet všechny ty, kdo se jim znelíbí, kdo umí pojmenovat pravdu, kdo z pudu sebezáchovy a moudrosti tu pravdu bez bázně šíří, aby se ta pravda vzešlá z okolní reality faktu, dostala ven mezi lidi.

Jak že je to přísloví?..Chytrému napověz, hloupého kopni? Někomu ani takový kopanec nepomůže, co si budeme nalhávat, ale budiž.

Můžeme se jen dohadovat, jaký scénář bude následovat. Opět se budou praktikovat "přehrávkové komise", které budou schvalovat, co kdo smí zpívat, jaké texty, a jaké účesy či oblečení při tom zpěvu může mít? Nalijme si čistého vína, ale ony už tu jsou, jen ještě nejsou oficiálně sdružené, zatím si "mapují terén".

VOX POPULI:

Jak dopadl básník, čistý člověk a vizionář Karel Kryl?, prduch, 29. 11. 2016 14:55:25

Odpůrce komunismu, "bratrské pomoci", emigrant a svědomí národa se po "sameťáku" náramně hodil do karet novým papalášům až do roku 1993, kdy napsal píseň Demokracie. Potom po něm pes neštěkl, píseň se pochopitelně nikde nehrála a za rok nečekaně zemřel v Mnichově, když dva dni předtím (!) byl v Praze. A na pohřbu mu nebyl nikdo, ani kámoš Venca Hejvl. Připomeňme si prorocký text písně pravdivý až do dnešních dnů. A proto se jim nelíbí ani texty písní Ortela. Takže všem sluníčkářům, neziskovkám a zblblým umělcům:

Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou ti kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou ti, kdo nás léta týrali nás vyhazují z práce a z těch, co pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky brbláme spolu u piva, jak brblali jsme vždycky farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky my nakrmíme forbesa za dvě, za tři pětky Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. Demokracie panuje od Aše po Humenné samet i něha v pánu jsou a zuby vylomené dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Demokracie dozrává do žaludečních vředů bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu ŽE MÍSTO SRDCE BŘICHO MÁ A MÍSTO DUŠE TLAMU !!!

Je snad náhoda, že se vždy najdou dva tři lidé z řad většinou spíše kabaretních umělců, než umělců v pravém slova smyslu, nehodících se ani do silvestrovských parodií, kteří záměrně vyvolají vášně tam, kde budou nejvíce vidět? Náhoda to není. Tito lidé moc dobře vědí oč jde a co je jejich cílem. Předávají si štafetu rozbrojů za účelem rozdělení lidí, kterým je už tak dost utahováno lano nesvobody ať na pracovištích, nebo na byrokracií rozbujelých úřadech, kde se to hemží uměle postavenými zákony, které vyhovují jen těm u lizu.

Všímejme si, kdo tu skutečně šíří nenávist a hrubě útočí na každého, kdo si jen dovolí mít odlišný názor.

Lidí, kteří se stali terčem jejich nenávistných výpadů, je již celá řada, počínaje naším prezidentem, kterého si dovolí kdekdo beztrestně urážet a špinit a konče diskutujícími pod články, jimž se má zatrhnout sociální síť, či blogery s názory za kterými si stojí a které se jaksi nehodí těmto nesvobodným cenzorům na všech úrovních, do jejich vyčpělých krámků. Cenzorům, kteří se bojí svých chlebodárců loutkovodičů, kdy tyto ustrašené loutky tento strach a tuto nesvobodu chtějí snaživě přenášet na ty, co jsou na indexu v časech třetího tisíciletí...A to vše jen pro odlišný a v pravdě rozumný postoj k různé problematice, jež je skutečnou problematikou, kterou je třeba sounáležitě vyřešit, dokud je ještě čas... A tito lidé, cenzoři svobody, odrodilci a donašeči, kteří nemají vztah k rodné zemi, mají ještě v sobě tu drzost, že obviňují pro ně nepohodlné, z šíření nenávisti, kterou však právě oni sami horlivě a hlavně záměrně šíří!

Oni totiž stále ještě nechápou, že se láme systém, kdy dobro ukazuje jasně svou tvář, kdy lidé sdělují svůj názor například i tím, že pošlou sms hlas do soutěže o zlatého slavíka své skupině právě proto, že tato hudební skupina svou písní varuje a upozorňuje na zlo, nikoliv ze strachu, ale z pudu sebezáchovy s myšlenkou na nás na všechny a na naši společnou budoucnost.

A to dobro, tímto vyjádřením písní s vlastním a smysluplným textem, k nám tak přibližuje svým skutečným vlastenectvím.

Milena Poláková

Autor: Milena Poláková | úterý 29.11.2016 2:10 | karma článku: 38.75 | přečteno: 1550x

Další články blogera

Milena Poláková

Klíčové volby o nástupu nového, náhradou za staré a přežité!

Pomalu a jistě se navrší čas voleb našich nových, a já věřím, že nových, ne těch starých, zástupců a tvůrců našich životních mantinelů...Tyto volby budou však jiné, než jak jsme byli zvyklí. V čem jiné? Jde o vše! Hrajeme vabank!

4.10.2017 v 6:01 | Karma článku: 10.72 | Přečteno: 512 | Diskuse

Milena Poláková

Opět měli slovo a opět byli trapní, ba co víc, pohrdali voliči Donalda Trumpa...

Máte slovo s M. Jílkovou 16. 2. 2017: Je Donald Trump pro demokracii nebezpečím nebo nadějí? Jeho opatření proti migraci - ohrozí bezpečnost Evropy? A vžene nás americký prezident do náruče Ruska?

17.2.2017 v 1:08 | Karma článku: 42.52 | Přečteno: 2894 | Diskuse

Milena Poláková

Nakonec pravda dosáhla zadostiučinění, a na frak dostala drzost a vyčůranost fanatismu!!

Vše co jsem avizovala ve svých článcích ve smyslu, že karta se obrací, se pozvolna a časem určitě i skokově, naplňuje. Mrazivé dny nám kupodivu přináší jen samé pozitivní zprávy a to je moc dobře!

27.1.2017 v 13:41 | Karma článku: 41.58 | Přečteno: 2723 | Diskuse

Milena Poláková

A do toho všeho přichází Chovanec s Romancovovou. Aneb, dešifrujme prapodivné anomálie (1)

Nový rok se prezentuje přívětivou cifrou, kde je šťastná sedmička a kde součet jednotlivých čísel nám dává jedničku. Jednička je vítěz, pokrok a dobré podnikání, kterému se daří...Bude tomu tak skutečně? Za určitých okolností ano!

20.1.2017 v 0:35 | Karma článku: 18.57 | Přečteno: 717 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Problematické kroky odvolacích soudů

Každý občan má nárok na rozhodování takovým soudem, který je řádně vyškolený a má potřebné morální vlastnosti. Řada sporů v prvním stupni končí tím, že některá strana podává odvolání.

18.10.2017 v 3:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Ivo Rottenberg

O demokracii

Má to být vláda lidu, kde se počítá se svobodou jednotlivce. K tak jednoduchému termínu existuje mnoho přívlastků a mnoho vykladačů.

17.10.2017 v 23:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 |

Jiří Kindl

Slova starosty města Dubí k těžbě lithia na Cínovci ze září 2017

Dovoli jsem si stáhnout článek starost města Dubí, kde se vyjadřuje k těžbě lithia na Cínovci a mám dojem, že to bude hodně lidí zajímat, zejména pana Čumbelíka.

17.10.2017 v 20:22 | Karma článku: 14.75 | Přečteno: 692 | Diskuse

Jan Dvořák

Velké překvapení, kdo patří mezi nejpopulárnější politiky podzimu!

Už jenom třikrát se vyspíme a volební místnosti nám doširoka otevřou svoji náruč. Zatímco my, prostí vhazovači lístků už se nemůžeme oněch dvou dnů naprosté svobody volby dočkat, jsou tu novináři, aby nám čekání ukrátili.

17.10.2017 v 19:35 | Karma článku: 12.40 | Přečteno: 391 | Diskuse

Adam Mikulášek

Je Matěj Stropnický milencem herce Daniela Krejčíka?

Podle Blesku právě toto Krejčík prohlásil. Úsměvné však je, že Stropnický se k věci odmítl vyjádřit. Jako Zelený nemá přece důvod se za svou případnou homosexualitu stydět, pokud skutečně s Krejčíkem „chodí“.

17.10.2017 v 19:09 | Karma článku: 26.83 | Přečteno: 1445 | Diskuse
Počet článků 101 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1783

Jsem žena, které není lhostejno to, jak jsme v ČR hluboko klesli. Jsem přesvědčena o tom, že povinností nás všech je ODSTRANIT neúprosný, nelidský systém, který produkuje války a hladomor, který umožňuje politikům podvádět, na úkor vlastních spoluobčanů… Pokud tak neučiníme, nemáme pak ani právo si na tento již přežitý a nefunkční systém stěžovat! moje jen občas udržované stránky :-)

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Co právě poslouchám

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.